השיש הכי טוב למטבח מודרני – שיש גרניט!

שיש גרניט לבן

בחירה של משטח השיש למטבח אינה בחירה קלה. יש הרבה מה לדעת ולהכיר על התכונות והמאפיינים של השיש ורק אז לבחור ולהתקין. מכיוון שלכל אדם יש את המטבח שלו ואת הצורה או המידות של הבית שלו – אי אפשר שיהיו שני משטחי שיש שהם זהים לגמרי ומכאן החשיבות של ההתאמה האישית. אם כבר ממילא צריך לבצע חיתוכים מדויקים שמתאימים לכל מטבח ומטבח בנפרד, הרי שחשוב גם לאפשר למי שמתגורר בבית לבחור את הדגם או הדוגמא שהכי מוצאים חן בעיניו. על עובדה אחת אין עוררין והיא – שיש גרניט נחשב כיום לטוב ואיכותי ביותר ולכן גם המתאים ביותר למטבחים בישראל.

הסיבה הראשונה לפופולריות של משטחי השיש העשויים גרניט היא שזהו שיש טבעי שאין בו תוספות של חומרים שונים. המשטחים קשים מאד ולכן עמידים למשך הרבה מאד זמן, כתמים או לכלוכים לא נדבקים אליהם וכמובן שהם עמידים גם בעבודה בטמפרטורות גבוהות כמו של סירי בישול או תבניות רותחות שיצאו זה עתה מן התנור. משטח השיש לא נחבל או נשרט בקלות (או בכלל) ובעצם אפשר לומר במידה גבוהה של סבירות ששיש מסוג גרניט הוא שיש שיישאר עמיד, נקי ויפה לנצח. לא יהיה צורך בביצוע פעולות תחזוקה מיוחדות אלא רק בשמירה על סביבת עבודה בטוחה, כפי שכל אחד ממילא מקפיד אצלו בבית ובמטבח.

 

לבחור נכון שיש למטבח

על מנת לבחור נכון את משטח השיש שיהיה מותקן במטבח צריך לקחת בחשבון כמה פרמטרים חשובים – ראשית – הדגם או הדוגמא. משטח שיש למטבח מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב של המטבח כולו והוא מה שרואים מיד כשנכנסים למטבח. גם אם לא משקיעים הרבה מחשבה בתכנון או בעיצוב המטבח חשוב מאד לשים לב למראה של השיש וכמובן להתאים אותו לטעם האישי של מי שגר בבית. חשוב שהמשטח לא יהיה בולט או נועז מדי על מנת שלא יימאס עם הזמן. ישנם סוגים רבים ושלל דוגמאות מרהיבות כיום כך שלאחר מחשבה ובחינה כל אחד ימצא את הדגם שהכי מוצא חן בעיניו.

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא להזמין משטח שיש מחברה מוכרת ואמינה על מנת להרגיש שנמצאים בידיים טובות ומקצועיות ושיש אל מי לפנות בכל מצב של שאלה או עניין שמתעורר. משטח השיש אמור לשרת את בעליו נאמנה במשך הרבה מאד שנים ללא תיקונים או החלפה ולכן חשוב שתהיה תקשורת טובה וחיובית עם נציגי המכירה ועם מי שמגיע להתקין. אפשר יהיה לנצל את הידע של אלה כבר בשלב הבחירה, שכן הם יכירו את הסוגים השונים ואפשר יהיה להתייעץ איתם ולקבל מהם טיפים והמלצות שיכוונו לבחירה הנכונה והמתאימה ביותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *